ذهنیت سنتی زنان لرستان درباره خود مانع حضورشان در فعالیت های اجتماعی است.

کانون زنان ایرانی: ذهنیت سنتی زنان لرستان درباره خود و مشکلات اقتصادی شان مهم ترین دلیل حضور نداشتن زنان در فعالیت های فرهنگی اجتماعی است.

لیلا رشیدی، مدیر انجمن توسعه فرهنگی اجتماعی زنان استان لرستان با بیان این مطلب می گوید: طبق آخرین نظر سنجی انجام شده در استان لرستان، زنانی در فعالیت های فرهنگی اجتماعی مشارکت فعال دارند که از نظر اقتصادی با مشکلات کمتری مواجه هستند.

وی همچنین با انتقاد از زنان خانه دار استان لرستان معتقد است که در حال حاضر زنان این استان برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی با هیچ محدودیتی نه از سوی خانواده و نه از سوی جامعه مواجه نیستند. اما هنوز باور ندارند که می توانند به عنوان فعال اجتماعی از خانه هایشان بیرون بیایند.

زنان عادت کرده اند که در خانه بمانند و برای خود دغدغه ای ایجاد نکنند.

آموزش به زنان مهم ترین راهکار برطرف کردن ذهنیت غلط زنان است. رشیدی در باره نحوه آموزش به زنان می گوید: متاسفانه تا کنون هر نوع آموزشی که به زنان عرضه شده در قالب سخنرانی و بسیار خشک و یک طرفه بوده و نتوانسته ذهن زنان را در گیر کند. برگزاری کلاس هایی که زنان بتوانند در آن مشارکت فعال داشته باشند تاثیر بیشتری بر ذهنیت آنان خواهدداشت.

وی درباره فعالیت های انجمن توسعه فرهنگی اجتماعی زنان لرستان می گوید: بر اساس نیاز سنجی انجام شده در استان لرستان ” آموزش” مهم ترین نیاز زنان این منطقه است.

انجمن در راستای رسیدن به این هدف تا کنون برنامه های آموزشی مثل خود باوری، اهمیت زنان در توسعه، معضلات اجتماعی زنان، مدیریت مشارکتی و اهمیت مشارکت زنان برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.