نبود طرح مشخص کاری مهم ترین مشکل کانون های فرهنگی اجتماعی زنان ایران

کانون زنان ایران : ایجاد طرح جامع استراتژیک‘ طراحی دستور کاری و ساماندهی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان از مهم ترین اهداف شکل گیری مجمع ملی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان ایران است.

توبی براتی عضو هیات موسس مجمع ملی کانون های فرهنگی اجتماعی زنان ایران با اعلام این مطلب گفت: فعالان امور زنان مدتهاست به این نتیجه رسیده اند که تنها راه حل مشکلات و معضلات زنان ایجاد نهاد ها و تشکل های خصوصی است. و کانون زنان به عنوان یکی از بخش های خصوصی قدرتمند در این زمینه می تواند نقش مهمی را در جهت حل مشکلات زنان ایفا کند.

براتی کمبود امکانات مالی‘ نداشتن پرو پوزال کاری مشخص‘ نبود مکان مناسب و نبود طرح جامع و استراتژیک را از مهم ترین مشکلات کانون های فرهنگی اجتماعی زنان بر می شمارد . وی ادامه داد: مدیران کانون ها همواره برای اجرای کار و وظایفشان سر در گم هستند و طرح مشخصی برای اداره کانون ها ندارند. به همین دلیل مجمع کانون زنان ایران تشکیل شد تا وضعیت نا به سامان کانون ها را سامان و تمام آنها را به ثبت قانونی برساند . براتی با اشاره به انجمن مدیران صنایع و خانه کشاورز گفت: هم اکنون این انجمن ها در کنار وزارتخانه های دولتی در جمعی قدرتمند برای احقاق حقوق اعضایشان محسوب می شوند‘ هدف از تشکیل مجمع کانون ها نیز ایجاد نهادی قدرتمند و فعال در زمینه مسائل زنان است.

وی نخستین هدف مجمع کانون زنان ایران را ساماندهی و طراحی پرو پوزال کاری مشخص برای آنها عنوان کرد. وقتی از براتی مهم ترین مشکل زنان ایران را می پرسم او از نوع نگرش مدیران مسئول ایران نام می برد و اضافه می کند: نوع نگرش مدیران سطوح بالای جامعه به زنان آنان را در حاشیه قرار داده است . این در حالی است که زنان استعدادی فراتر از آنچه که در ذهن مدیران می گنجد دارند ‘ اما نگرش های مدیریتی در سطوح کلان سبب عدم شناسایی این استعداد ها شده است. وی تغییر نگرش مدیریتی جامعه نسبت به زنان را یکی از راههای حل مشکل زنان می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.