گسترتش فعالیت انجمن های زنان در استان گیلان

کانون زنان ایران: گزارش عملکرد کانون فرهنگی- اجتماعی بانوان استان گیلان در سال گذشته اعلام شد.

به گزارش این کانون فعالیت در زمینه مسائل آموزشی حقوقی‘ سیاسی کار آفرینی‘ مدیریتی‘ گردشگری‘ برگزاری سمینار‘ کنفرانس و همایش از مهم ترین برنامه های اجرا شده این کانون در سال گذشته عنوان شده است. این گزارش می افزاید: تقویت بنیه علمی راهنمایان گردشگری و برگزاری کلاس های تقویتی زبان انگلیسی برای راهنمایان گردشگری و طرح آموزش گردشگری ویژه دختران فارغ التحصیل غیر شاغل برگزاری نمایشگاه مبتلایان به اعتیاد به منظور جلوگیری ازرواج اعتیاد در نسل جوان و آشنایی با مشکلات متعدد معتادان از دیگر برنامه های این کانون بوده است.

برگزاری گروههای تشکلهای غیر دولتی زنان و جوانان با هدف آشنایی با تشکل های غیر دولتی مختلف و اقدام جهت تشکیل شبکه تشکل های غیر دولتی استان از دیگر برنامه های اجرا شده کانون فرهنگی اجتماعی زنان در سال است.

این تشکل غیر دولتی زنان در سال گذشته همچنین به تشکیل گروهها و انجمن های علمی پژوهشی – فرهنگی اجتماعی پرداخته است که از آن جمله می توان به گروه هنری ونداد‘ انجمن هنری کیمیا، بانوان متخصص‘ دف نوازان‘ نجوم‘ یوگای بانوان و حامیان حقوق زنان اشاره کرد.

برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی سر شماری توریست وارد شده به شهرک تاریخی ماسوله به منظور برآورد تعداد مسافران، راهنمایی مسافران و آشنا کردن آنان با بخش های مختلف شهر، برگزاری سمینار اکوتوریسم، گردهمایی تعاونی های زنان و جلسات ترویج کار آفرینی و کلاس های آموزشی حقوق زنان از دیگر اقدامات کانون فرهنگی- اجتماعی زنان گیلان عنوان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.