ناشران زن میهمانان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت

جمع صنفی – فرهنگی زنان ناشر ایران به عنوان میهمان ویژه درپنجاه و ششمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت شرکت می کنند.

اعظم کیان افراز، سخنگوی جمع صنفی فرهنگی زنان ناشر با اعلام این خبر گفت: تشکل صنفی زنان ناشر ایران و یک تشکل صنفی نشر از کره جنوبی تنها میهمانان بخش خاورمیانه نمایشگاه فرانکفورت هستیم.

به گفته او این جمع صنفی دومین دور حضور خود درنمایشگاه کتاب فرانکفورت را تجربه می کند.

کیان افراز اظهار داشت: خانم تبسم آتشین جان ، مدیر انتشارات حوض نقره به نمایندگی از زنان ناشر عضو صنف در این دوره شرکت می کنند و علاوه بر به نمایش گذاشتن کتاب های منتشر شده توسط ناشران زن در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ جلسات سخنرانی نیز خواهند داشت.

«وضعیت نشر و تعداد کتاب های چاپ شده در سال ۱۳۸۳ ایران» و «فعالیت اجتماعی زنان در ایران» عناوین موضوعات سخنرانی جمع صنفی فرهنگی زنان ناشر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت هستند.

سخنگوی جمع صنفی زنان ناشر همچنین گفت: ترجمه انگلیسی کتاب های منتشر شده توسط ناشران زن عضو صنف همراه با بروشور هایی که خلاصه انگلیسی متن کتاب ها و نام و آدرس ناشران آن ها را در بر می گیرد نیز در نمایشگاه یاد شده عرضه خواهیم کرد.

او هدف از انجام چنین کاری را گرفتن کپی رایت عنوان کرد.

کیان افراز در پایان یادآوری کرد: ما تنها میهمان ویژه ایرانی نمایشگاه کتاب فرانکفورت هستیم که به دعوت مسوولان بخش بین الملل نمایشگاه فرانکفورت در آن جا حضور خواهد یافت.

جمع صنفی فرهنگی زنان ناشر با هدف رسیدگی به مشکلات ناشران زن به پیشنهاد شهلا لاهیجی، مدیر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان بنیاد گذارده شده است.

این جمع، جلسات خود را در اولین پنجشنبه هر ماه در محل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار می کند و در هر جلسه گزارش عملکرد ماه گذشته در حضور حداقل نیمی از اعضای آن که از ۵۰ناشر زن تجاوز می کند، ارایه می شود.

جلسه مرداد ماه این جمع به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای حاضر به هفته های آتی موکول شد.

منبع:سایت کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.