پارک اختصاصی برای زنان تهرانی

بازتاب:

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: برای نخستین بار در کشور بانوان تهرانی تا پایان امسال دارای پارک اختصاصی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران ، علی محمد مختاری با بیان این مطلب افزود: با توجه به نیاز بانوان به انجام ورزش های سبک، سازمان پارکها و فضای سبز با ارایه طرحی ابتکاری و خلاق، در راستای تامین رفاه حال بانوان تهرانی، عملیات احداث و طراحی چهار بوستان اختصاصی بانوان تحت عنوان “بوستان مادر” را در چهار نقطه اطراف تهران اعم از شمال غربی و شرقی و جنوب غربی و شرقی آغاز کرده و احتمال اینکه در راستای دسترسی آسان بانوان ساکن مناطق مرکزی شهر بوستان مادر گفتگو دراین نقطه احداث شود، بسیار زیاد است.

به گفته وی بوستان مادر آزادگان جنب بوستان ۱۱۲ هکتاری آزادگان با ۲۷ هکتار مساحت یکی از ۴ بوستان مادر در دست احداث است که به طور اختصاصی جهت استفاده بانوان تهرانی در دست طراحی و ساخت است و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران در ادامه افزود: علاوه بر بوستان مادر آزادگان ، سه بوستان مادر قائم، چیتگر و بوستان مادر شمال شرق تهران به ترتیب با ۸ ، ۱۷ و ۷ هکتار مساحت در دست طراحی است که بزودی با اتمام فاز صفر، عملیات ساختمانی این بوستان ها نیز آغاز می شود البته تا پایان امسال فقط بوستان مادر آزادگان به بهره برداری می رسد.

لازم به ذکر است: احداث فضاهای اختصاصی مناسب برای ورزش بانوان از ضروریات جامعه شهری است که تاکنون این امکان فراهم نشده و در نتیجه زنان جامعه به ناچار در فضاهای محصور و نامطلوب به رفع نیازهای تفریحی و ورزشی خود می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.