سه عضو کانون صنفی معلمان محکوم شدند

کانون زنان ایرانی_ “بر اساس رای دادگاه انقلاب سه عضو کانون صنفی فرهنگیان ایران به حبس تعلیقی محکوم شدند.”

به گفته محمد خاکساری، عضو کانون صنفی فرهنگیان ایران، پور بابایی، وکیل معلمان درباره احکام صادره گفته است: “بر اساس رای دادگاه انقلاب حمید پوروثوق و رضایی به ترتیب به چهار و سه سال حبس تعلیقی و رسول بداقی و علیرضا اکبری هر یک به دو سال حبس تعلیقی محکوم شده اند.”

این احکام در آستانه ی روز جهانی معلم (۱۳ مهر) به معلمان اعلام شده است.

کانون صنفی فرهنگیان ایران در روز جهانی معلم (پنجم اکتبر) در نامه ای به اتحادیه جهانی معلمان تاکید کرده است: “کانون صنفی فرهنگیان ایران اتحادیه جهانی معلمان را به رسمیت شناخته و از این اتحادیه تقاضا دارد تا شرایط عضویت اعضای کانون را در آن سازمان و تشکیل نمایندگی اتحادیه را در ایران فراهم کند.”

کانون صنفی فرهنگیان می افزاید: ” سال تحصیلی ایران از اول مهر مصادف با ۲۳ سپتامبر آغاز شده است. معلمان ایران امیدوارند که با عضویت در اتحادیه جهانی معلمان و تلاش های مستمر و مطابق با اهداف اتحادیه جهانی بتوانند به عدالت آموزشی و اجتماعی دست یابند و نقش موثری در از بین بردن زمینه های فقر، بی سوادی و نا آگاهی نه تنها در مرزهای داخلی کشور که در دیگر کشور ها داشته باشد.”

شعار روز جهانی معلم در این دوره ” ایجاد شرایط کاری بهتر برای معلمان به منظور شرایط بهتر یادگیری برای دانش آموزان” است.

هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان مطلبی را به مناسبت این روز در وبلاگ کانون منتشر کرده است که بر اجرای لایحه نظام مدیریت خدمات کشوری تاکید دارد: ” رضایت مندی معلمان از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در گرو اجرای لایحه نظام مدیریت خدمات کشوری برای تمام کارمندان آموزش و پرورش و دولت مهیا خواهد شد. همچنین به رسمیت شناختن فعالیت های صنفی فرهنگیان، ایجاد تشکل های صنفی برای انعکاس و پیگیری مطالبات معلمان در چارچوب قانون می تواند بهترین راهکار ارتباط بین مسوولان آموزش و پروزش و معلمان باشد. مهم ترین خواسته معلماندر حال حاضر آن است که زمینه فعالیت قانونی برای تشکل ها فراهم شود و از این طریق بدون واسطه با متن جامعه فرهنگی ارتباط برقرار کند و مطالبات آن ها را از خودشان بشنوند و از طریق قانونی برای رفع مشکلات آنان تلاش کنند.”

هیات مدیره کانون ادامه داده است: ” روز جهانی معلم را می توان بهتر و وسیع تر از مناسبت های دیگر برگزار کرد. همه ساله بیش از صد کشور طی مراسمی این روز را گرامی می دارند و برای قدردانی از تلاش ها و زحمات معلمان مراسم و گردهمایی برگزار می کنند. چرا با سکوت از کنار روز جهانی معلم می گذریم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.