در پی ضرب و شتم شدید مجید توکلی و احمد قصابان، دانشجویان ممنوع الملاقات شدند

محمدعلی دادخواه، وکیل مدافع سه دانشجوی دانشگاه امیرکبیر، که امروز برای دیدار با ایشان به زندان اوین رفته بود، اجازه ملاقات با آن ها را نیافت.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر محمدعلی دادخواه از سوی یک مقام عالیرتبه قضایی نامه ای در دست داشت که به مسئولین زندان اوین دستور داده بود که در اسرع وقت امکان ملاقات مجید توکلی، احمد قصابان و احسان منصوری را با وکیل خود فراهم کنند. اما مسئولین زندان اعلام کردند قاضی رسیدگی کننده به اتهامات این سه دانشجو در مجتمع شهید قدوسی به آن ها گفته است از امروز این دانشجویان ممنوع الملاقات هستند.

مجید توکلی و احمد قصابان روز چهارشنبه از سوی بزرگ نیا و ضیائی، رئیس و معاون اندرزگاه ۸ زندان اوین، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و گفته می شود حال مجید توکلی همچنان وخیم است. مسئولین زندان اوین از انتقال این دانشجویان به بهداری زندان خودداری می کنند و خانواده های این دانشجویان نگران حال فرزندان خود هستند.

در حالی که مجید توکلی پس از گذشت ۴۸ ساعت توانست با خانواده خود به صورت تلفنی صحبت کند، خانواده این دانشجو می گویند اطمینان ندارند خطر جانی که این دانشجویان را تهدید می کند رفع شده باشد. چرا که هنگامی که دانشجویان در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت شدیدترین شکنجه ها بودند بازجویان آن ها را مجبور می کردند با خانواده های خود تماس بگیرند و از مساعد بودن حالشان خبر دهند.

محمدعلی دادخواه، وکیل مدافع این دانشجویان، قصد داشت امروز از نزدیک توکلی، قصابان و منصوری را ملاقات کند و از سلامت ایشان مطمئن شود. دادخواه همچنین تصمیم داشت شکایتنامه ای که این سه دانشجو از مسئولین اندرزگاه ۸ مبنی بر ضرب و شتم بی دلیل آن ها، تنظیم کرده بودند دریافت کرده و این شکایت را به مقامات قضایی تحویل دهد.

گفته می شود آثار ضرب و جرح و کبودی بر بدن دانشجویان پس از گذشت چندین روز از این حادثه همچنان مشهود است. مجید توکلی همچنان قادر نیست به راحتی صحبت کند یا غذا بخورد. به نظر می رسد این حادثه راستای انتقام گیری وزارت اطلاعات از دانشجویان طرح ریزی شده باشد.

در اردیبهشت ماه سال جاری وزارت اطلاعات قصد داشت با اجرای پروژه نشریات جعلی به سرکوب گسترده فعالین دانشجویی بپردازد که با ایستادگی دانشجویان در برابر این توطئه نه تنها اجرای این پروژه ناکام ماند که انتشار خبر شکنجه دانشجویان جهت اخذ اعترافات دروغین موجب رسوایی گسترده تیم طراح سناریو میان سطوح مختلف حاکمیت گردید. از همان زمان طراحان این سناریو تصمیم گرفتند به هر قیمت ممکن این سه دانشجو در زندان بمانند و علیرغم فقدان هر گونه مستنداتی در خصوص دست داشتن این دانشجویان در انتشار نشریات موهن، با احکام سنگین حبس مواجه شوند.

منبع:گویا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.