جلوه جواهری به اوین رفت

کانون زنان ایرانی : جلوه جواهری از فعالان جنبش زنان امروز صبح بر اساس احضاریه دادیاری شعبه امنیت به دادگاه رفت و در نهایت راهی اوین شد .

کاوه مظفری همسر جلوه جواهری می گوید:« ساعت ۹ صبح امروز جلوه بر اساس احضاریه به دادگاه رفت و ما تاساعت ۴ در پایین منتظر بودیم اما پیگیری های ما نتیجه نداد و احتمال می‌دهیم که او را به بند عمومی اوین منتقل کرده باشند. »

بازداشت جلوه جواهری در حالی صورت می‌گیرد که او باید ۲۷ آذر ماه بر اساس احضاریه‌ای دیگر خود را به دادگاه معرفی کند. احضاریه جلوه بر اساس شرکت او در تجمع اعتراض آمیز ۱۳ اسفند مقابل دادگاه انقلاب بود که در نهایت به بازداشت او و ۳۲ زن دیگر حاضر درآن جمع منجر شد.

هفته گذشته مریم حسین‌خواه از دیگر فعالان جنبش زنان نیز بازداشت شد و هم اکنون در بند عمومی زندان زنان اوین به سر می‌برد.
مظفری درباره ساعت دقیق بازداشت جلوه و انتقال او به زندان اظهار بی اطلاعی می‌کند و می‌گوید:« به سوال‌های ما پاسخ ندادند. شاید همان صبح او را به زندان منتقل کرده باشند و شاید همین حالا که داریم صحبت می‌کنیم.»

او همچنین می‌افزاید:« تا کنون درباره میزان وثیقه و تعیین جرم هیچ اطلاعی به ما نداده اند. »
پروین اردلان نیز از دیگر فعالان جنبش زنان در ایران دستگیری جلوه را در ادامه دستگیری مریم حسین‌خواه و فعالیت‌های رسانه‌های اعضای کمپین می‌داند .

جلوه جواهری از اعضای کمپین یک میلیون امضا است که در سایت تغییر برای برابری نیز فعالیت می‌کند. سایت تغییر برای برابری سایت اطلاع رسانی کمپین یک میلیون امضا است.

جلوه جواهری سال هاست که در انجمن‌های زنان فعالیت می‌کند.اما از آغاز به کار کمپین یک میلیون امضا به این جمع پیوست و در برگزاری کارگاه های آموزشی با دیگر اعضای کمپین همکاری کرد.

او مقاله‌های خود را از منظر جامعه شناسی در سایت‌های زنان می‌نویسد و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی دانشگاه الزهرا(س) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.