بازداشت های جدید دانشجویان در تهران و مازندران

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر: پس از بازداشت های گسترده دانشجویان در روز گذشته، بهروز کریمی زاده، دانشجوی دانشگاه تهران نیز، صبح امروز بازداشت شده است.

مأموران امنیتی،امروز با مراجعه به منزل این فعال دانشجویی، اقدام به تفتییش منزل وی نموده و او را دستگیر کرده اند. همچنین منازل سایر دانشجویان بازداشت شده نیز امروز از سوی نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته است.

هنوز از مکان نگهداری دانشجویان بازداشت شده اطلاعی در دست نیست. خانواده سعید حبیبی ضمن تکذیب خبر مربوط به تماس تلفنی وی با منزل، اعلام کردند که تاکنون هیچ گونه خبری در مورد مکان نگهداری این فعال دانشجویی، ندارند. با این حال منابع آگاه احتمال می دهند، بازداشت شدگان به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال یافته باشند.

درهمین حال به دنبال اعلام تجمع دانشجویان چپ دانشگاه های تهران به مناسبت ۱۶ آذرماه، علاوه بر بازداشت های گسترده دو روز گذشته ، تعدادی از دانشجویان این طیف نیز به اداره اطلاعات احضار شده اند.

صدرا پیرحیاتی، مرتضی اصلاح چی، کاوه عباسیان، محسن غمین، بابک پاشا جاوید، موسوی و پریسا نصرآبادی، دانشجویانی هستند که جهت ادای توضیحات به واحد پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده اند.

از مازندران نیز خبر می رسد که حدود ۵ تن از دانشجویان دانشگاه مازندران، بازداشت شده اند. به گفته ی منابع خبری ، میلاد معینی،آرش پاکزاد ، حسن معارفی و بهرنگ زندی طی امروز و دیروز از سوی مأموران امنیتی دستگیر شده اند.

لازم به یادآوری است، روز گذشته سعید حبیبی ( عضو کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر)، الناز جمشیدی، انوشه آزادبر، احسان آزادبر، مهدی گرایلو ونادر احسنی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.