قاضی سبحانی : مریم حسین خواه تا آخر هفته آزاد می شود

کانون زنان ایرانی : قاضی پرونده مریم حسین خواه در ملاقات اخیر خانواده او اعلام کرده‌است که به زودی و تا آخر همین هفته در جهت آزادی‌اش قدام می کند.

شهاب میرزایی همسر مریم حسین خواه به دیدار چند روز گذشته مادر مریم اشاره می کند و اینکه در این دیدار به او وعده داده‌اند که مریم تا آخر همین هفته آزاد می‌شود.

سبحانی، قاضی پرونده مریم حسین خواه همچنین گفته است که قصد نداشته که پیگیری پرونده او تا این حد طولانی شود و منتظر است تا تحقیق وزارت اطلاعات تکمیل شده و اگر پرونده را هم برای او نفرستند خودش پرونده را درخواست می‌کند.

میرزایی می گوید:« اگرچه همچنان با تبدیل قرار وثیقه به کفالت مخالفت می شود اما قاضی پرونده مریم از کاهش میزان وثیقه خبر داده است.»

و همچنین از دادگاه آینده مریم که در ۲۸ آبان برگزار خواهد شد خبر می دهد . دادگاهی که به دلیل رسیدگی به پرونده حسین خواه برای شرکت او و ۳۳ زن دیگر در تجمع اعتراض آمیز مقابل دادگاه انقلاب برگزار می شود.

مریم حسین‌خواه روزنامه نگار، فعال در حوزه زنان و عضو کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز و عضو مرکز فرهنگی زنان در حدود یک ماه پیش بازداشت شد.

مریم حسین‌خواه نخستین بار که برای بازجویی به دادگاه انقلاب مراجعه کرد تفهیم اتهام شد. به او گفته شد که متهم به تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب از طریق انتشار اخبار کذب در وب سایت های “زنستان” و “تغییر برای برابری” است.برای حسین خواه ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.