بیانیه انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران درباره توقیف مجله زنان

ایسنا_انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران درباره توقیف مجله زنان بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: “هزاره سوم که هزاره اطلاعات و دانش نام گرفته فرصتی تاریخی برای تمام اهل دانش و فرهنگ است که با بهره‌گیری از همه امکانات “پیام” را به گوش همگان برسانند. در این میان توسعه‌یافتگی هر مردمی در میزان انتشار مطبوعات و دسترسی آزاد به منابع اطلاعاتی کافی است. ”

در ادامه این بیانیه با ابراز این اعتقاد که توقیف ماهنامه زنان در پی تعطیلی بدون دلیل سروش بانوان بیانگر اندیشه‌ای نگران‌کننده است، توقیف ماهنامه زنان خلاف نص صریح قانون مطبوعات خوانده شده و آمده است این در حالی است که این ماهنامه در طول ۱۷ سال گذشته نقش موثری در بازنگاری مسائل و مشکلات زنان داشته و محلی برای طرح چالش‌های آنان نیز محسوب می‌شده است.

انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران در ادامه آورده است با توجه به رسالت تاریخی خود در حمایت از فعالیت های اطلاع‌رسانی و خبررسانی به ویژه زنان خبرنگار و روزنامه‌نگار با محکوم‌کردن این اقدام خواهان رفع توقیف این نشریه است.

در ادامه این بیانیه توقیف و ارجاع به دادگاه و شکایت‌های مکرر و آنچه بی‌رویه خوانده شده موجب ارائه تصویری ناخوشایند از ادامه فعالیت خانواده مطبوعات دانسته شده و آمده است:” ضروری است دست اندرکاران با بازنگری بر شیوع این روش هر چه سریعتر نسبت به اصلاح آن گام بردارند. ”

این انجمن همچنین خواهان رفع حکم توقیف ماهنامه تخصصی زنان که جمع کثیری از زنان روزنامه‌نگار در آن فعالیت می‌کردند شده و ابراز عقیده کرده است که توقیف ماهنامه زنان بدون اخطار قبلی یا تذکر پیشین درباره توقیف رویه جدیدی است.

در پایان این بیانیه با درخواست مجدد برای رفع توقیف زنان آمده است: به راستی جایگاه خبر و خبرنگاری را چگونه می‌توان اطمینان‌بخش توصیف کرد در حالی که کانون‌های حفظ امنیت شغلی خود تأمین‌کنندگان ناامنی شغلی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.