گزارشگران بدون مرز:تشدید سرکوب آزادی بیان بر روی اینترنت را محکوم می‌کنیم

گزارشگران بدون مرز دور تازه‌ی سرکوب آزای بیان بر روی اینترنت را از سوی مقامات مسئول ایران محکوم می‌کند. در ماه جاری دست‌کم ١۴ سایت مدافعان حقوق زنان و وبلاگ های روزنامه نگاران و فعالان مدنی مسدود شده‌ است، وب‌نگاران فمینیست به دادگاه‌ها فراخوانده شده‌اند. نهادهای مختلف حکومتی رسما به شرکت‌های خدمات دهند اینترنت دستور سانسور می‌دهند.

گزارشگران بدون مرز در این باره اعلام می کند که ” سایت‌های اطلاع رسانی در باره اعتراضات کارگران، دانشجویان و زنان یک به یک حذف می شوند. هدف پایان دادن به تصویر “کشور بحران زده” است. دولت احمدی نژاد در پی آماده سازی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است.”

در ماه جاری دست کم ١۴ سایت اینترنتی مدافع حقوق زنان مسدود شداست. اکثریت این سایت ها متعلق به حامیان کارزار ” یک میلبون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز نسبت به زنان” در ایران و برخی دیگر سایت ها اطلاع رسانی و وبلاگ های روزنامه نگاران و فعالان مدنی هستند. مسئولان چند شرکت‌های خدمات دهند اینترنتی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود با تائید خبر دستور برای مسدود سازی سایت های خبر رسانی، به گزارشگران بدون مرز گفتند” این دستوری تازه نیست ما هر روز لیستی از سایت‌ها برای از دسترس خارج کردن انها دریافت می‌کنیم، اما افزایش ارسال دستورات نشان از گسترش موج تازه‌ای سانسور بر روی اینترنت است.”

دو وب‌نگار فمینیست مریم حسین‌خانی و جلوه جواهری در تاریخ ٢٨ اردیبهشت به شعبه ١٣ دادگاه انقلاب احضار شده اند. اتهام هر دو وب‌نگار همکاری با سایت تغییر برای برابری است. جلوه جواهری باید در تاریخ ٢ مرداماه در برابر دادگاه حاضر شود.

در همین شرایط است که وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات محمد سلیمانی اعلام کرده است که “پهنای باند ۵۶ کیلو بیت برای مصارف و کاربران اینترنتی خانگی و دانشگاه‌ها حتی برای دانلود کتابهای ۵٠٠ صفحه‌ای مناسب است.”
تعداد بسیاری از سایت های اطلاع رسانی در ایران مسدود شده‌اند. این لیست فقط بخشی از این سایت‌ها شامل می‌شود. برخی از این سایت ها تا کنون چندین بار مسدود شده اند.

کانون زنان ایرانی، کمپین یک میلبون امضا در کالیفرنیا، مردان برای برابری، فعالان کمپین در مشهد، کمپین یک میلیون امضاء در اراک، کمپین یک میلیون امضاء در اصفهان، کمپین یک میلیون امضاء در رشت، کمپین یک میلیون امضاء در زاهدان، کمپین یک میلیون امضاء در شیراز، کمپین یک میلیون امضاء در قبرس، کمپین یک میلیون امضاء در کردستان، کمپین یک میلیون امضاء در کویت . وبلاگ : مسیج علی‌نژاد، آسیه امینی، نفیسه زارع کهن ، معصومه ناصری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.