نامه اعتراض آمیز حزب سبزهای سوئد نسبت به دستگیری فعالین کمپین یک میلیون امضاء

استکهلم، ۱۳ ژوئن، ۲۰۰۸

عالیجناب

رئیس جمهور احمدی نژاد

جمهوری اسلامی ایران

عالیجناب

در مورد: آیدا سعادت، ناهید میرحاج، نفیسه آزاد، نسرین ستوده، جلوه جواهری، ژیلا بنی یعقوب، سارا لقمانی، فریده غائب و فریده مطلب زاده

در عین حالی که نمی خواهم در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمایم، تمایل دارم مراتب نگرانی خود را از سرنوشت نه فعال زن که در تاریخ ۱۲ ژوئن، در سالروز روز ملی همبستگی زنان ایرانی در تهران دستگیر شده اند، را اعلام نمایم.

اسامی این فعالین عبارتند از: آیدا سعادت، ناهید میرحاج، نسرین ستوده، ژیلا بنی یعقوب، نفیسه آزاد، سارا لقمانی، جلوه جواهری، فریده غائب و فریده مطلب زاده. این افراد از فعالین “کمپین یک میلیون امضاء” می باشند.

تمایل دارم، به نیابت از حزب سبزهای سوند نگرانی خود را از وضعیت فعلی در ایران ابراز نموده و نسبت به روشهای خشن و گاهاً وحشیانه تشکیلات و مقامات ایرانی در شکستن تجمعات صلح طلبانه برای حقوق انسانی و حقوق برابر اعتراض نمایم. چنین رفتارهایی نه قابل پذیرش و نه قابل تحمل می باشد.

حزب سبزهای سوئد، مدافع سرسخت حقوق انسانی و حقوق برابر می باشد و ما نسبت به تجاوز به این حقوق در هر جای کره زمین که اتفاق بیفتد، اعتراض می نمائیم. ضرورت دارد یادآوری نمایم که دولت ایران، الزام و تعهد دارد از شهروندان خود در انجام حقوق شهروندی ایشان حمایت به عمل آورد. به نیابت از حزب سبزهای سوئد، تمایل دارم از دولت ایران مصراً بخواهم لطفاً همه نه فعال جنبش زنان را که در سالروز روز ملی همبستگی زنان ایرانی دستگیر شده اند را آزاد نماید.

بودیل سه بالئوس

نماینده حزب سبزها در پارلمان سوئد

ترجمه: مقصود رنجبر (نماینده حزب سبزها در شورای شهر اُربرو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.