خودکشی یکی از دانشجویان دانشگاه شیراز

«س.ب» دانشجوی سال سوم رشته علوم سیاسی دانشگاه شیراز خودکشی کرد.

به گزارش خبرنامه شیراز، این دانشجو ، شنبه ۱۵ تیرماه اقدام به خودکشی با اسلحه کرد که منجر به مرگ وی شد. گزارشهای رسیده حاکی از آن است که دانشجوی نامبرده در هفته های گذشته تحت فشارهای آموزشی از سوی ریاست بخش علوم سیاسی، دکتر فرهاد قاسمی قرار داشته است.

یکی از دوستان وی که نخواست نامش شود، در مصاحبه با خبرنامه شیراز گفت: « دکتر قاسمی در چندین ترم متوالی به صورت عمدی نمرات پایینی به این دانشجو داده است که این امر منجر به مشروط شدن وی شده است.» دکتر قاسمی از اساتید بخش علوم سیاسی می باشد که تا کنون به چندین دانشجو نمرات صفر داده است و تعداد زیادی از دانشجویان را نیز به دلایل واهی مشروط کرده است.

در سال های اخیر اقدام به خود کشی دانشجویان بدلیل فشارهای آموزشی نامعقول رو به افزایش گذاشته است که یکی از نمونه های آن خودکشی و مرگ یکی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده کشاورزی شیراز می باشد. هم اکنون بسیاری از دانشجویان به شدت از خودکشی این دانشجو ناراحت و عصبانی اند و در حال پیگری این مسئله می باشند. یکی دیگر از دانشجویان علوم سیاسی در مصاحبه با خبرنامه شیراز اضافه کرد: « دکتر قاسمی که به عنوان استاد نمونه نیز انتخاب شده دارای برخورد تبعیض آمیز با دانشجویان دگر اندیش دارد و تا کنون مشکلات آموزشی زیادی برای دانشجویان ایجاد کرده است. او باید پاسخگوی رفتار خود در سالیان گذشته باشد.» قابل ذکر است در سال های اخیر اعتراضات زیادی از سوی دانشجویان نسبت به عملکرد این استاد صورت گرفته ولی هیچ پاسخی از سوی مسئولین دانشگاه به این مسایل داده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.