ژیلا بنی‌یعقوب ،روزنامه نگار به دادگاه انقلاب احضار شد

کانون زنان ایرانی :ژیلا بنی‌یعقوب ،روزنامه نگار با احضاریه کتبی دادسرای انقلاب تهران به شعبه یکم دادیاری امنیت این دادسرا احضار شد.

در این احضاریه که صبح امروز سه شنبه ۱۲ شهریور ، در منزلش به او ابلاغ شده ،دلیل احضار “جهت ادای پاره ای توضیحات “عنوان شده است.

این برگه عنوان” احضار متهم” را برخود دارد اما هیچ توضیحی در باره اتهام ژیلا بنی یعقوب در آن ذکر نشده و تنها به ذکر این نکته بسنده شده که ظرف سه روز پس از ابلاغ احضاریه به دادگاه انقلاب مراجعه کند.

بنی‌یعقوب ،از فعالان کمپین یک مییلون امضا بر ضد قوانین تبعیض آمیز و از گردانندگان وب سایت کانون زنان ایرانی است که آخرین بار بیست و سوم خردادماه امسال به اتهام حضور در مراسم بزرگداشت بیست و دوم خرداد ماه ،روز همبستگی زنان ، بازداشت و روز بعد به قید ضمانت آزاد شد.مراسمی که با ممانعت نیروهای امنیتی اصلا برگزار نشده بود.

آن روز قرار بود تعدادی از فعالان جنبش زنان در گالری راه ابریشم تهران سالروز ۲۲ خرداد ،روز همبستگی زنان را گرامی بدارند. اما آنها هنگام مراجعه به این گالری با درهای بسته و حضور نیروهای انتظامی و امنیتی و ممانعت شان برای برگزاری این نشست مواجه شدند . این در حالی بودکه پیش از آن مدیریت این گالری فرهنگی موافقت خود را با بر گزاری این مراسم اعلام کرده بود. اما با فشار نیروهای انتظامی و امنیتی مجبور شد درهای گالری را بر میهمانان و سخنرانان این مراسم ببندد.

ژیلا بنی‌یعقوب و دیگر بازداشت شدگان مراسم سالروز بیست و دوم خرداد پس از بازداشت غیرقانونی ،در تفهیم اتهام خود با این جمله روبرو شدند :”اتهام شما حین عبور از یک جلسه غیرقانونی است.”

بازداشت شدگان مراسم بیست و دوم خرداد امسال به جز بنی‌یعقوب ،هشت نفر بودند :نسرین ستوده ،سارا لقمانی ،فریده غائب ،آیدا سعادت ،ناهید میرحاج ، نفیسه آزاد ،جلوه جواهری ،عالیه مطلب زاده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.