انجمن اسلامی دانشجویان اعلام کرد:سهمیه بندی جنسیتی گامی در دور شدن از عدالت است

انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت بازگشایی دانشگاه های کشور بیانیه ای صادرکرد.
به گزارش خبرنگار “ایلنا”،‌‏در متن این بیانیه آمده است: در چند سال گذشته به دلیل فراهم نشدن شرایط مناسب برای تحصیل نخبگان در مقاطع عالی و بهره مند نشدنشان از امکانات آموزشی، رفاهی، و پژوهشی ،روند مهاجرت نخبگان به خارج از مرزهای کشور افزایش بی سابقه یافته است.

در ادامه این بیانیه با انتقاد از نحوه انتخاب روسای دانشکده ها آمده است: امروز متاسفانه بخش بزرگی از اساتید و شخصیت های علمی و آکادمیک که در زمینه علوم انسانی در چند دهه گذشته جدی ترین نظرات را بیان نموده اند به بیرون از آکادمی رانده شدند و امکان بهره مندی، نقد و استفاده از آنها از میان رفته است.

این بیانیه می افزاید:‌ طرح بومی سازی ورود به دانشگاه ها و سهمیه بندی جنسیتی در دانشگاه گامی دیگر در دور شدن از عدالت به عنوان یکی از ارکان اصلی اسلام است که متاسفانه در این دوران اتفاق افتاده است.

در پایان این بیانیه با انتقاد از نحوه برخورد دولت با رسانه ها آمده است:‌ تبلیغات وسیع رسانه ای دولت درباره مبارزه با فساد اقتصادی کلان و مافیاهای گسترده در بخش های مختلف دولتی، پس از سه سال هیچ خروجی درخور توجهی پیدا نکرده است و مفسدان به مردم معرفی نشده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.