زنان خرم آباد شب ها مسافرت نمی کنند

کانون زنان ایرانی: نبودن پایانه اتوبوس در خرم آباد موجب هراس زنان در رفت و آمدها به ویژه در شب شده است.

به گفته ستاره قاسمی، عضو انجمن زنان هم اندیش لرستان، رفت و آمدهایی که از خرم آباد به شهرهای دیگر و بر عکس انجام می شود هیچ گونه امنیتی برای زنان ندارد. بیشتر زنان از سفرهای شبانه پرهیز می کنند. چرا که اگر زنی شب به خرم آباد برسد آژانس مطمئنی وجود ندارد تا آنها را به مقصد برساند.

مشکلات عبور و مرور زنان و به ویژه دختران دانشجو از نبودن پایانه اتوبوس بیش از مردان است. به طوری که در سال های گذشته تعدادی از زنان به خاطر همین مسئله اموالشان به سرقت رفته و یا حتی مواردی از ربوده شدن زنان وجود داشته است.

در حال حاضر رفت و آمد در یکی از میادین اصلی شهر خرم آباد انجام می شود. که به نظر قاسمی این میدان محل تجمع اراذل و اوباش و معتادانی است که در کمین زنان مجردی هستند که پا به این میدان می گذارد.

قاسمی از تلاش های تشکل های زنان خرم آباد برای احداث پایانه ای مطمئن که یک آژانس اتومبیل داشته باشد، می گوید و ادامه می دهد: ما طی نامه نگاری های فراوان به استاندار لرستان و فرماندار خرم آباد تقاضای خودمان را مبنی بر ایجاد مکان امنی برای مسافران وبه ویژه زنان مسافری که به خرم آباد سفر می کنند، مطرح کردیم، اما تا کنون هیچ نتیجه ای نگرفته ایم.

وی در ادامه از وضعیت نامناسب شهر خرم آباد گلایه می کند و می گوید: بافت قدیمی شهر خرم آباد موجب افسردگی مردمان این منطقه به ویژه زنان شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.