شکایت ۵۵ زن تهرانی از دکتر قلابی

ایونا: زن شیک‌پوش که خود را پزشک جا می زد و نقشه های شومش را با تعارف آبمیوه آغشته به مواد بی هوشی اجرا می کرد در دادگاه «بعثت» تهران محاکمه شد .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، رسیدگی به این پرونده از بهار ۱۳۸۵ به دنبال مسمومیت عمدی چندین زن سالمند در امامزاده حسن (ع) آغاز شد .

تحقیق ماموران کلانتری تهران ۱۴۹ و پلیس دایره هشتم اداره آگاهی مرکز نشان می داد زن ۳۵ ساله ای که خود را پزشک جا ‌زده بود با طرح دوستی و تعارف آبمیوه مسموم ، پول و طلاهای بانوان فریب‌خورده را ‌می دزدید و می گریخت .

«ربابه» ۶۸ ساله (یکی از مالباختگان) گفت : برای زیارت به امامزاده رفته بودم که زن خوش ظاهری سراغم آمد و مدعی شد پزشک است و می‌تواند درد پاهایم را درمان کند . با این حرفها مرا به فضای سبز پشت امامزاده کشاند ، به سوپرمارکت رفت و دو پاکت آبمیوه خرید .

وی ادامه داد : آبمیوه را که مزه تلخی داشت سرکشیدم و ناگهان از حال رفتم.چهار روز تمام در بیمارستان «لقمان‌الدوله» بستری بودم و وقتی حالم جا آمد تازه فهمیدم پول و طلاهایم دزدیده شده است.

کارآگاهان با چهره‌نگاری رایانه‌ای به کمین زن پزشک نما نشستند و سرانجام او را ۳۰ مهر ۱۳۸۵ در اطراف امامزاده حسن (ع) دستگیر کردند .

«ایران»۳۵ساله در حضور سلیمانی – دادیار شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت – ابتدا خود را بی‌گناه خواند اما وقتی رو در روی مالباختگان قرار گرفت به جعل عنوان ، فریب زنان تهرانی ، تعارف آبمیوه مسموم و دزدیدن ۷۰ میلیون ریال اعتراف کرد .

این در حالی بود که دو نفر از زنان فریب خورده بر اثر مسمومیت شدید ، جان باخته بودند و شمار شاکیان به ۵۵ نفر رسید .

با تکمیل تجسس ، کیفر خواست از سوی «علی دلداری» دادیار شعبه اظهار نظردادسرای ناحیه ۲۷ صادر شد و «ایران» به جرم قتل غیرعمد ، جعل عنوان و دزدی های زنجیره ای ، در شعبه ۱۱۴۳ دادگاه عمومی – جزایی تهران – بعثت – پای میز محاکمه ایستاد .

در این نشست که به ریاست قاضی «پورحسینی» و با حضور ۵۵ شاکی برگزاز شد زن تبهکار فقط دو فقره دستبرد را گردن گرفت . قاضی پس از شنیدن آخرین دفاع «ایران» اعلام تنفس کرد تا حکم لازم را صادر کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.