فریده غیرت خواهان صدور حکم برائت برای بهمن احمدی امویی شد

دادگاه بهمن احمدی امویی روز شنبه ۲۱ آذر ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با حضور این روزنامه نگار و وکیلش فریده غیرت برگزار شد.

بهمن احمدی امویی،روزنامه نگار در نیمه شب ۳۱ خرداد ماه در منزل خود به همراه همسرش ژیلا بنی یعقوب دستگیر شد و بعد از گذشت شش ماه از بازداشت او اولین دادگاه رسیدگی به پرونده اش ۲۱ آذر ماه برگزار شد.

غیرت در این باره گفت: جلسه مذکور با حضور بهمن احمدی امویی وبنده در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد. در این جلسه ؛ ابتدا کیفر خواست از طرف نماینده دادستان قرائت شد و موارد اتهامی ذکر شد. من با تقدیم لایحه ی دفاعی با اجازه دادگاه به دفاع شفاهی پرداختم و مواردی را در جواب کیفرخواست به استحضار دادگاه رساندم.”

او گفت: با توضیحات ارائه شده و با جلب نظر ریاست دادگاه به اصل ۳۷ قانون اساسی مبنی بر اصل برائت از دادگاه تقاضای صدور حکم برائت بهمن احمدی امویی را خواستار شدم.

او در مورد اتهامات وارد شده به موکلش گفت: از آنجا که حکم قطعی نشده استٰ، بنده طبق قانون از عنوان کردن موارد اتهامی معذور هستم.

غیرت درباره روند پرونده بهمن احمدی امویی گفت: موکلم روز ۳۰ خرداد دستگیر شد و پس از مدت ۲۰ روز ظاهرا برای او وثیقه ای صادر شد اما متاسفانه این قرار وثیقه به مرحله اجرا درنیامد.

وقتی از برقراری این وثیقه مطلع شدم بارها به دادگاه انقلاب مراجعه کردم که متاسفانه در جواب اظهار داشتند که پرونده موکلم بهمن احمدی امویی مفقود شده است.

او افزود: وکالت نامه را جهت درج در پرونده تقدیم کردم و با مراجعات متعدد به دادگاه انقلاب همواره با همان جواب یعنی مفقود شدن پرونده مواجه می شدم تا آنکه در اواخر آبان ماه اعلام شد پرونده با صدور قرار مجرمیت به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع شده است.

پس از مراجعه به شعبه ۲۶ و مطالعه دقیق پرونده توسط غیرت وکیل پرونده جلسه رسیدگی برای روز ۲۱ آذر تعیین شد . در این جلسه که با حضور بهمن احمدی امویی و وکیلش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد.

غیرت گفت که با توضیحات ارائه شده در این جلسه و با جلب نظر ریاست دادگاه به اصل ۳۷ قانون اساسی مبنی بر اصل برائت از دادگاه تقاضای صدور حکم برائت بهمن احمدی امویی را خواستار شده است.

غیرت امیدوار است دادگاه مربوطه پس از بررسی نسبت به صدور حکم برائت برای بهمن احمدی امویی اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.