عفونت ادراری در زنان، باروش پیشگیری از بارداری رابطه دارد

بر اساس یافته‌های یک تحقیق علمی فراوانی عفونتهای ادراری در زنان با انتخاب روش پیشگیری از بارداری آنان رابطه داد.

این پژوهش که‌به‌روش توصیفی تحلیلی روی ‪ ۴۷۵‬زن اراکی در پنج گروه ‪ ۹۵‬نفره که‌از روشهای پیشگیری از بارداری طبیعی، ‪ ،IUD‬آمپول، کاندوم و قرص استفاده کرده بودند، با گرفتن نمونه آزمایش و کشت ادرار انجام شد.

بر اساس یافته‌های این پژوهش علمی فراوانی نسبی کشت ادارای مثبت در گروه زنانی که از ‪ ،IUD‬کاندوم، قرص، آمپول و روش طبیعی استفاده کرده بودند به ترتیب ‪ ۹/۴ ،۱۰/۵ ،۶/۴ ،۳/۳‬و ‪ ۵/۲‬درصد بود.

این نتایج بیانگرآن است که عفونت ادارای رایج زنان مورد مطالعه میکروب “استاف کوآگولاز” بوده و درصد آلودگی زنان به این میکروب در افرادی که قرص و آمپول استفاده می‌کردند بیش از سایر گروه‌ها است.

میانگین سنی افراد موردمطالعه این تحقیق ‪ ۲۸/۹‬سال و متوسط زمان استفاده از روشهای تنظیم خانواده آنان ‪ ۴۳/۴‬ماه بوده است.

همچنین ‪ ۳۸/۵‬درصد افراد شرکت‌کننده در این پژوهش قبلا از روش دیگری برای تنظیم خانواده استفاده می‌کردند.

دراین پژوهش علمی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اراک انجام شده، بر غربالگری شش ماه یک بار زنانی که از قرص و آمپول برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند توصیه شده‌است.

شایان ذکراست که ‪ ۷۲/۷‬درصد زنان مورد مطالعه‌این تحقیق سابقه قبلی عفونت ادراری داشته و ‪ ۷/۲‬درصد آنان کشت اداری مثبت داشتند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.