نیکی کریمی، اوج دوباره و احمدی‌نژاد

روز آنلاین : نیکی کریمی، بازیگر اول زن سینما ی ایران دردهه هفتاد، بعد از افولی طولانی باردیگر به اوج برمی گردد و برخلاف کل سینمای ایران که د رمورد تحولات سیاسی اخیر سکوت کرده اند درباره محموداحمدی نژاد اظهار نظر می کند.

نیکی کریمی با فیلم مهم و تاثیرگذار”عروس” ساخته بهروزافخمی وارد مرحله تازه ای از کاریر بازیگری خود شد. عروس که باآن ابوالفضل پورعرب هم به سینمای ایران معرفی شد، اولین فیلم از یک کارگردان نسل انقلاب بود که موضعی انتقادی درباره تحولات اقتصادی داشت ونوکیسه های برآمده از شرایط اقتصادی جنگ رامطرح می کرد.

نیکی کریمی با درخشش در فیلم های داریوش مهرجویی به مطرحترین بازیگر زن سینمای ایران در دهه هفتاد مطرح شد وجایی را که متعلق به فاطمه معتمد آریا بود، دراختیارگرفت. مکانی که حفظ آن برای یک بازیگر بسیار دشواراست. اتفاقی که برای نیکی کریمی هم افتاد. او یک دوران طولانی افول را گذراند که نه دیگردر فیلم های برجسته دیده می شد ونه فیلم های تجاری با نام او مخاطبین را جذب می کرد. او به کارگردانی روی آورد و فیلم کوتاهی به نام” یک شب” ساخت که با وجود سایه سنگین عباس کیارستمی بر آن، موفقیتی در داخل وخارج کشور بدست نیاورد.

روزهای آخر تابستان ۸۴ با اکران آخرین ساخته کیومرث پوراحمد، باردیگر نیکی کریمی به اوج برگشت. اوا کنون بازیگر فیلم “نوک برج” فیلم تجاری عاشقانه ای است که پرفروشترین فیلم سینمای ایران درسال جاری است وپیش بینی می شود در فهرست ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران قرار بگیرد. در نوک برج، محمد رضا فروتن نقش مقابل نیکی کریمی را در فیلمی دارد که با عشق و طنز مردم را باسینمای بی رونق ایران آشتی داده است. فیلم هایی که در دوران جدید امکان ساخته شدن نخواهند داشت. شاید به همین دلیل است که نیکی کریمی درمصاحبه با روزنامه عربی زبان البیان می گوید که با آمدن احمدی نژاد به آینده سینمای ایران بدبین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.