دایره المعارف زنان شاعر استان فارس منتشر می شود

کانون زنان ایرانی:”دایره المعارف زنان شاعر فارس “به همت انجمن شعر زنان شیراز منتشر می شود.

پروانه نجاتی، دبیر انجمن شعر زنان شیراز با بیان این مطلب گفت: ده نفر از پژوهشگران شعر فارسی با مسافرت به شهرهای استان فارس، زنان شاعر این استان را شناسایی خواهند کرد.

همچنین برای شناسایی زنان شاعر در قرن های گذشته، پژوهشگران به کتابخانه های مرکزی شهرهای بزرگ مشهد، قم و تهران فرستاده خواهند شد.

به عقیده ی نجاتی انتشار تذکره ی جامعی از زنان شاعر استان فارس ضروری به نظر می رسد. چرا که هرگونه اطلاعاتی درباره زنان شاعر این استان در کتاب های مرجع مورد غفلت واقع شده است.

تاکنون ۴۰۰شاعر معاصر زن در این استان شناسایی شده اند. در این کتاب مرجع به جز معرفی کامل شاعران، سه نمونه از شعرهای آنان به چاپ خواهد رسید.

در صورت تامین اعتبار پنج میلیون تومانی که در کار گروه بانوان و جوانان استان فارس تصویب شده است، تذکره زنان شاعر فارس تا یکسال آینده انتشار خواهد یافت.

اما نجاتی از تخصیص نیافتن این بودجه اظهار نارضایتی کرد و گفت: اعتبار تصویب شده ی کار گروه مستقیماً در اختیار این طرح قرار نمی گیرد و ما باید از طریق اداره کل ارشاد فارس پیگیر این اعتبار باشیم. در حالی که بر اساس تجربه های قبلی و سوء مدیریت اداره کل ارشاد فارس گرفتن این اعتبار دشوار به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.