رییس فراکسیون زنان مجلس : طرح دو فوریتی زنان بار مالی برای دولت ندارد

طرح استفاده فرزندان زنان متوفی از مستمری مادران از محل کسورات ماهیانه حقوق خود آنان که به صندوق بازنشستگی می رود به دست می آید و بار مالی بر نمی دارد .

به گزارش ایونا ، فاطمه آلیا رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایونا گفت : اعضای فراکسیون زنان و خانواده طرح دوفوریتی ای را تقدیم هیدت رئیسه مجلس نموده اند که روز سه شنبه در صحن علنی مجلس مطرح می گردد .

وی افزود : این طرح در صورت تصویب نهایی شامل حال فرزندان زنان متوفی می باشد .

فاطمه آلیا در ادامه خاطر نشان کرد : بعد از تصویب این طرح فرزندان زنان متوفی می توانند از مستمری آنان استفاده کنند .

وی اظهار داشت : با توجه به تاریخچه این قانون می توان گفت در مورد زنان وظیفه بگیر (کارکنان رسمی دولت) قانونی در سال ۱۳۵۵ به تصویب رسید ، اگر چه بر اساس آیین نامه ای که در بعضی از دستگاههای تنظیم شده مغایرت با روح قانون وجود دارد ، یعنی چنانچه پس از فوت بانوی کارمند در صورتی که همسر او در قید حیات باشد پرداخت حق بازنشستگی به فرزندان را منوط به عدم تمکن مالی پدر مبنی بر پرداخت نفقه کرده اند .

به گزارش ایونا ، وی در ادامه گفت : با توجه به اینکه قانون در مورد زنان کارمند دولت بوده و شامل بیمه شدگان تامین اجتماعی نمی شده عدالت حکم می کند که به منظور یکسان سازی فرزندان مشمول بیمه اجتماعی هم مانند فرزندان کارکنان دولت پس از فوت مادر از حقوق مربوطه رفتار شود .

وی تاکید کرد : این طرح دو فوریتی بار مالی برای دولت ندارد چرا که از محل کسورات ماهیانه حقوق خود بانوان که به صندوق بازنشستگی می رود به دست می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.