یک روز قشنگ بارانی

یک روز قشنگ بارانی پنج داستان کوتاه اززندگی زنان است که اریک امانوئل اشمیت نویسنده آلمانی آن را نوشته.این کتاب که درماههای اخیر جزء کتابهای پر فروش کتاب فروشی های بزرگ تهران بوده ؛حکایتهای مختلفی اززندگی زنانی است که یا کامیاب اند یا ناکام اما خواندن داستان زندگی اشان دلپذیر است چرا که خواننده به سختی می تواند پایان هر یک از این داستان های کوتاه را حدس بزند.

یک روز قشنگ بارانی داستان زنی جوان و بدبین است که فقط معایب و نقص ها را می بیند نه زیبایی ها را.هلن در مسیر زندگی خود با مردی ازدواج می کند که خوشبین و شاد است و مسیر زندگی او را تغییر می دهد.

اما امانوئل اشمیت فقط از تاثیر مردان که یا شوهر ند یا فرزند یا پدر قصه نمی گوید او در داستان “ادت معمولی “از مرد نویسنده مشهوری حکایت می کند که داستان های عامه پسند می نویسد و در اوج ناکامی زنی که خواننده پر و پا قرص او ست زندگی اش را نجات می دهد یعنی به او امید و عشق می بخشد.

داستان غریبه که زندگی یک روزنامه نگار را در پیری تصویر می کند شاید بهترین داستان این مجموعه محسوب شود.روزنامه نگاری که تصور می کند همسرش به ا وخیانت کرده است و در پایان سر از آسایشگاه روانی در می آورد.یا قصه معشوقه مردی متاهل متمول وبا نفوذی که به خاطر بدبینی و نفرت و حس انتقام جویی در نهایت فقر می میرد.

هر کسی طبق سلیقه خود کتابی را “بهترین کتاب دنیا” می داند اما برای زنانی که در زندان سیبری دور از فرزندان و عزیزانشان حبس می کشند بهترین کتاب دنیا را یک کتاب آشپزی می دانند میراثی که برای بازماندگانشان به ارث می گذارند.این پنج داستان کوتاه روایت زندگی زنانی با خصوصیات و خلق و خویی متفاوت است در حالیکه همه در جست و جوی حقیقت و معنای زندگی هستند.

شهلا حائری این کتاب را ترجمه کرده است.پیش از این کتاب نمایشنامه هایی مثل خرده جنایت های زناشویی، نوای اسرار آمیز و مهمانسرای دو دنیا را نشر قطره از همین نویسنده منتشر کرده است.” یک روز قشنگ بارانی “از کتاب های منتشر شده سال ۱۳۷۶ است وبا تیراژ۲۲۰۰ نسخه به قیمت ۱۷۰۰تومان به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.