استاندار تهران: اشتغال بانوان جزو اولویت‌های سال ‪ ۸۷‬مجموعه مدیریتی استان تهران است

ایرنا: استاندار تهران گفت: ایجاد اشتغال برای بانوان جزو اولویت‌های سال ‪۸۷‬ مجموعه مدیریتی استان است و دراین زمینه همه دستگاهها باید نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

کامران دانشجو روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: افزون بر ‪ ۵۰‬درصد جمعیت استان تهران را بانوان تشکیل می‌دهند، به همین خاطر باید با ایجاد فضاهای مناسب کار و فعالیت، شرایط حضور موثرتر این قشر را در عرصه‌های اجتماعی فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش زنان ایثارگر تاکنون کمتر کار شده درحالی که باید دراین عرصه مهم با هدف جذب نسل جوان و توجه به فرهنگ ایثار، بصورت مستمر تلاش شود.

استاندار تهران گفت: کنگره زنان ایثارگر برای نخستین بار به ابتکار استان تهران سال گذشته با هدف تجلیل ازاین قشر و توجه به فعالیت‌های آنان در دوران دفاع مقدس، تشکیل شد.

دانشجو ادامه داد: زیربنای جامعه خانواده است و باید تحکیم بنیان خانواده سرلوحه فعالیت ما بخصوص در بخش زوج‌های جوان قرار گیرد.

وی با اشاره به برخی انتقادها از حوزه بانوان استانداری تهران افزود:
ما اعتقاد داریم باید در این حوزه ورود کرده و فعالیت نمود.

دانشجو یادآور شد: جشنواره زنان سرزمین من، امسال به میزبانی تهران و با حضور ‪ ۳۰‬کشور اسلامی و ‪ ۳۰‬استان با هدف معرفی و شناخت بیشتر زنان مسلمان تیر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: ما با برگزاری این جشنواره به دنبال شکوفایی فعالیت‌های زنان کشورمان هستیم تا بتوانیم برای دنیا الگو باشیم.

مشاور امور بانوان استانداری تهران نیز گفت: فعال شدن حوزه‌کاری بانوان در مجموعه اجرایی استان با هدف استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های زنان، مهمترین برنامه کاری این حوزه در سال جاری است.

فرحناز قندفروش اظهار داشت: ایجاد ‪NGO‬ها و سازمان‌های مردم نهاد، با هدف بسترسازی برای فعالیت بیشتر بانوان در استان و حضور موثرتر زنان در عرصه‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌های سال ‪ ۸۷‬است.

وی افزود: مقدمات برگزاری جشنواره زنان سرزمین من در تیر ماه امسال، انجام شده و همه تلاش خودرادراین راستا بکار می‌گیریم تادراین جشنواره تمام ظرفیت‌ها و استعدادهای زنان مسلمان را به جهان معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.