وضعیت نگران کننده سه تن از بازداشت شدگان ۲۴ خردادماه پارک ملت

فعالان حقوق بشر در ایران : محبوبه کرمی ، ویدا دهقانیان و جلال اقدامی هر سه از فعالان مدنی بازداشت شده در تجمع ۲۴ خرداد ماه در محدوده پارک ملت تهران میباشند . هر چند حداقل بازداشت شدگان بیش از ۲۵۰ تن اعلام شده اند اما وضعیت سه فرد مذکور متمایز و نگران کننده تر از سایرین میباشد.

جلال اقدامی ۳۰ ساله ، برادر زندانی سیاسی سابق جعفر اقدامی از اعضای این مجموعه میباشد که هم اکنون در سلول انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین به سر میبرد ، این مجموعه گزارشاتی را مبنی بر بدرفتاری با ایشان دریافت نموده است . وی فارغ از اینکه به اتهام شرکت در تجمع که حتی خود وی نیز عنوان میدارد که در حاشیه تجمع و بدلیل بازداشت کور و دسته جمعی دستگیر شده است به خاطر فعالیتهای برادر خود تحت فشار قرار گرفته است

همچنین محبوبه کرمی ، ۴۰ ساله ، ژورنالیست و از اعضای کمپین یک میلیون امضا که پس از بازداشت و انتقال به زندان اوین به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل و با انتقال به سلول انفرادی تحت فشار قرار گرفته است و ایشان نیز فارغ از اتهام فاقد وجاهت مبنی بر شرکت در تجمع در مورد فعالیتهای کمپین و سایر مسائل غیر مرتبط با علل بازداشت مورد بازجویی قرار گرفته است ، وی همچنان تحت فشار روحی و روانی و در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر میبرد.

ویدا (فاطمه) دهقانیان ۳۰ ساله و از فعالان سیاسی و از دستگیر شدگان روز و تجمع مذکور میباشد ، وی نیز فارغ از اتهامات وارده منجر به بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل گردیده است ، وی هم اکنون در سلول انفرادی به سر میبرد و بعلت عضویت در حزب پان ایرانیست تحت بازجویی قرار گرفته است .
این مجموعه علیرغم نگرانی از وضعیت صدها بازداشت شده اخیر در تجمع موسوم به ۲۴ خرداد وضعیت سه فرد یاد شده را بعنوان وضعیت خاص ، بلاتکلیف و تحت فشارهایی خارج از علل بازداشت عنوان میدارد و خواهان پایان برخورد غیرقانونی با این افراد ، دادن اجازه تماس و تسریع در روند رسیدگی به وضعیت این افراد که خواهان آزادی آنان هستیم میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.