آیا به همین راحتی از خون دکتر زهرا خواهیم گذشت

مرسده هاشمی *

از دیشب تا حالا چند ایمیل درباره ی پرونده ی دکترزهرا بنی یعقوب و ناعادلانه بسته شدن پرونده اش(مثل همه ی اتفاقات سی سال گذشته) دریافت کرده ام .

کمی در بهت و بیش از اون در حیرتم؛ این بار اول نیست و نخواهد بود!ما از این دست قربانیان کم نداریم. قربانیانی که هستند،حیّ و حاضر. همه ی قربانیان از این دست در زندان با پارچه ی تبلیغاتی(به اصطلاح خودشون)به دار آویخته نشده اند، بلکه کسانی رو هم داریم(و چه بسیار داریم)کسانی رو که به دلایلی از همین دست آواره و سرگردون ولایات دیگر شده اند. کسانی که به دلیل وجود این عوامل و این سیستم ترک دیار کرده و غربت نشین شده اند و چه بسا که این خانم دکتر هم اگر کشته نمی شد به همین سرنوشت دچار می شد.

به نظر من این سیستم، در روزگاری نه چندان دور نسلی رو از تیغی دولبه گذروند؛ جبهه ی جنگ و زندان اوین! اما با نسل دست پرورده ی خود چه می کند!؟درصد بالایی از این نسل مسخ هستند و گرفتار هزار نوع فساد و ابتذال شده اند که این اصلاً سهوی نیست.درصد کمی هم که هنوز هوشیار هستند و بازیچه ی دست سیاست های موذی نشده اند و الان در غربت یا سرگرم پرپر کردن دقایق و لحظه ها هستند و یا به نوعی بخیه به آبدوغ می زنند. اما نسل ما که وجین شد و ما که ته مانده ی آن نسل بودیم هم همیشه در نقطه ی کور این گذار بوده ایم، همیشه در تونلی به نام زندگی، یا به در بسته رسیدیم و یا از دری که گذشتیم بعد از گذر ما باز شد!!

چه کنیم با این اوراق تاریخ؟تاریخی که ما در حسّاس ترین اوراق اون گام برمی داریم و همیشه چنگ در گیس باد می اندازیم؟ چه کسی داد نسل ما رو گرفت؟ چه کسی بهای خون های ریخته شده ی این نسل رو پرداخت؟ آیا به همین صورت هم از روی خون دکتر زهرا بنی یعقوب و امثال او خواهیم گذشت؟ اصلاً در این سی سال گذشته سنگ بنای اوّل این بی عدالتی و بی انصافی رو چه کسی یا کسانی بنا کرده اند؟ معیار چیست؟ محک حقّ و نا حقّ کجاست؟آیا فریادرسی هست؟

*مرسده هاشمی ،روزنامه نگار ایرانی مقیم هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.