بیش از ‪ ۹۰‬درصد از زنان اتیوپی مورد ضرب‌وشتم قرار می‌گیرند

ایرنا :سازمان ملل متحد متحد روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که بیش از ‪۹۰‬ درصد زنان کشور آفریقایی اتیوپی مورد ضرب وشتم قرار می‌گیرند و این مساله را امری عادی می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از آدیس‌آبابا، سازمان ملل در این گزارش خاطرنشان ساخته که شرایط زندگی زنان در اتیوپی از جمله ناگوارترین شرایط زندگی در جهان است.

“صندوق جمعیت سازمان ملل” (‪ (UNFPA‬با انتشار نتایج منطقه‌ای تحقیق جهانی خود در خصوص نابرابری جنسیتی و تاثیر آن بر دستیابی به تحقق برنامه موسوم به “اهداف توسعه هزاره سازمان ملل” ، اعلام کرد که حدود ‪ ۹۴‬درصد از زنان اتیوپی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و این مساله را پذیرفته‌اند.

در این گزارش آمده است: دلایلی که زنان برای پذیرش کتک خوردن خود می‌آورند، شامل مواردی از جمله شکایت شوهرانشان از بی‌توجهی آنان به فرزندان، بیرون رفتن بدون اجازه از خانه، آماده نکردن غذا، خودداری از رابطه جنسی و صحبت کردن با مردان دیگر می‌شود.

بر اساس این گزارش، حدود ‪ ۳۳‬درصد از زنان در سطح جهان مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند.

در این گزارش سازمان ملل خاطرنشان شده است که ” خشونت‌های جنسیتی به اندازه بیماری سرطان موجب مرگ یا آسیب دیدن زنان و دختران بین سن ‪ ۱۵‬تا ‪ ۴۴‬سال می‌شود.”

گزارش صندوق جمعیت سازمان ملل تحت عنوان “قول برابری : قاعده جنسیتی، بهداشت تولید مثل و اهداف توسعه هزاره” منتشر شده است.

“مونیک راکوتومالالا” مدیر صندوق جمعیت سازمان ملل در کشور اتیوپی اظهار داشت که سالانه ‪ ۲۵‬هزار زن در اتیوپی هنگام زایمان جان خود را از دست می‌دهند و ‪ ۵۰‬هزار زن نیز پس از زایمان دچار نقص می‌شوند.

وی افزود که تنها شش درصد از موارد زایمان در اتیوپی در بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.