واکنش تند رئیس سازمان سنجش به اقدام قاضی پرونده لو رفتن سوالات کنکور

مهر: رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه اقدام قاضی شکایت سازمان سنجش از یکی از نمایندگان مجلس در اعلام حکم پیش از قطعیت بر خلاف منافع ملی و امنیت ملی است، تاکید کرد : سازمان سنجش از طریق دادسرای قضات تخلفات قاضی پرونده را پیگیری کرد.
دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه اظهارات قاضی شکایت سازمان سنجش از شهریار مشیری نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی مبنی بر خرید و فروش سوالات کنکور از سوی سازمان سنجش و کارکنان این سازمان گفت : تا این لحظه هیچ حکمی به سازمان سنجش و وزارت علوم در این زمینه ابلاغ نشده و حکمی نیز به تایید نهایی نرسیده است که قاضی محترم با یکی از رسانه ها در این زمینه مصاحبه ای انجام داده است.
وی اضافه کرد : اظهارات قاضی پیش از صدور حکم تعجب آور است و خلاف قانون محسوب می شود. این اقدام قاضی در جهت حمایت از آقای مشیری و تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است که سازمان سنجش پیگیر این تخلفات از طریق دادسرای قضات خواهد بود.

درباره نماینده بندرعباس

رئیس سازمان سنجش گفت : نماینده محترم بندرعباس بارها سازمان سنجش را متهم به تخلف در آزمون دستیاری در سال ۱۳۸۳ کرده است. ضمن اینکه لازم است قاضی محترم مطلع باشد که آزمون دستیاری مربوط به وزارت علوم نیست و مجری آن وزارت بهداشت است، این نکته قابل تامل است که رئیس وقت سازمان سنجش پس از تخلفات آزمون دستیاری خواستار وضع قانونی محکم در زمینه تخلفات آزمون های سراسری شد که این قانون سال ۸۴ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
دکتر پورعباس اضافه کرد: قاضی دادگاه معتقد است مستندات وی متکی بر نامه ای مرتبط با تخلفات آزمون دستیاری در سال ۱۳۸۳ است. این در حالی است که مشیری در ماههای اخیر بارها از تخلفات کنکور در سالهای ۸۴، ۸۵ و ۸۶ سخن گفته است و تاکید کرده در سال ۱۳۸۶ وزارت اطلاعات ۲۰ متخلف که در خرید و فروش سوالات کنکور نقش داشته را بازداشت کرده است این در حالی است که وزارت اطلاعات صریحا هرگونه دستگیری در این زمینه را تکذیب کرده است.
وی تاکید کرد : سوال ما از قاضی محترم این است که چه مستنداتی در دست دارد که تخلفات در کنکور ۸۴، ۸۵ و ۸۶ را تایید کرده است و در ارتباط با تخلفات کارکنان شریف سازمان سنجش که نیمی از عمر خود در سال را در قرنطیه آزمون می گذرانند و قشری زحمت کش محسوب می شوند، چه مستنداتی دارد و اعلام کند که این کارکنان که به گفته این نماینده مجلس از سال ۱۳۸۴ در تخلفات کنکور نقش داشته اند تاکنون به کدام دادگاه و محکمه فراخوانده شده اند یا حکمی در مورد آنها صادر شده است.

قاضی مستندات خود را اعلام کند

رئیس سازمان سنجش گفت: قاضی محترم بهتر است برای روشن شدن اذهان مردم تمامی مستندات خود را در پیشگاه مردم اعلام کند. قاضی محترم باید برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی ضمن اعلام نوع تخلفات سازمان سنجش و کارکنان آن، سال و زمان تخلف را نیز به استماع مردم شریف جمهوری اسلامی ایران برساند.
وی افزود : این قاضی اعلام کرده است که نامه های مردم در یکی از حوزه های آزمون در اصفهان در رای صادره نقش داشته است. آیا تاخیر در یک حوزه امتحانی دلیل بر لو رفتن سوالات آزمون های سراسری و حوزه های امتحانی است و آیا می توان به این دلیل خدمات کارمندان شریف سازمان سنجش را زیر سوال برد. ضمن اینکه برای احقاق حق داوطلبان اصفهانی اقدام لازم صورت گرفته است.
پورعباس اضافه کرد : اگر نماینده محترم بندرعباس از سالها پیش به تخلفات سازمان سنجش وقوف داشته است چرا هم اکنون دست به افشاگری زده است. آیا این وظیفه و رسالت واقعی ایشان به عنوان یک نماینده مجلس و نماینده مردم در خانه ملت نبود که در زمان وقوف به این مسئله به افشاگری اقدام می کرد.
وی تصریح کرد : با توجه به اینکه نماینده بندرعباس در مجلس تاکنون حرفی در این زمینه به میان نیاورده و تنها در ماههای اخیر از طریق رسانه ها مباحثی در مورد لو رفتن و خرید و فروش سوالات کنکور از سوی مسئولان و کارکنان سازمان سنجش پرداخته است حاکی از این است که ایشان منافعی در این اقدام می بیند.
پورعباس تاکید کرد : آقای شهریار مشیری یا به دنبال تضعیف دولت نهم است یا برای ایجاد فضای مناسبت انتخاباتی تشویش اذهان عمومی را بهترین راه تبلیغ تشخیص داده است.
قاضی پرونده اعلام کرده است که تخلفات سازمان سنجش محرز و حق با نماینده مجلس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.