یک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز:زنان را به ورزشگاه‌ها راه ندهیم؛ حتی اگر محروم شویم!

آفتاب_ یک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: «اگر بنده کاره‌ای بودم، اجازه ورود زنان به ورزشگاه‌ها را تحت هیچ شرایطی صادر نمی‌کردم. حتی اگر این امر باعث می‌شد فوتبال ایران از حضور در مجامع بین‌المللی محروم شود».

«سیدرضا اکرمی» در واکنش به نامه فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) به ایران مبنی بر لزوم لغو هرگونه تبعیض علیه زنان در مجامع ورزشی به خبرنگار آفتاب گفت: «هرگاه در غرب اجازه ازدواج به کشیش‌ها، کاردینال‌ها، اسقف‌ها و زنان راهبه اعطا شد، ما هم اجازه خواهیم داد تا زنان به ورزشگاه‌ها بیایند».

وی افزود: «مجامع غربی به دنبال رفع تبعیض نیستند؛ آنها به دنبال بهانه گیری الکی هستند».

اکرمی با بیان اینکه «نگاه کردن زن به اندام و بدن برهنه مرد حرام است»، گفت: «هرگز نمی‌توان اجازه داد که یک زن در ورزشگاه‌ها حاضر شود و به بدن برهنه مردها نگاه کند. همانطور که یک مرد هم حق این کار را ندارد. تعارف که نداریم».

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: «این مسئله نه تنها تبعیض نیست که حتی تکریم زن است».

وی اضافه کرد: «تبعیض در خود غرب بیداد می‌کند. چرا غربی‌ها به کشیش‌ها، کاردینال‌ها، اسقف‌ها و زنان راهبه خود اجازه ازدواج نمی‌دهند؟ مگر ازدواج حق طبیعی هر انسانی نیست؟ آیا این تبعیض نیست؟».

اکرمی گفت: «در ایران تمام اقلیت‌های دینی دارای نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند اما جامعه چندمیلیون نفره مسلمانان آمریکا هیچ نماینده‌ای ندارد. حالا ما اهل تبعیضیم یا آنها؟».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.