طرح غربالگری سرطان های شایع زنان اجرا می شود

وزارت بهداشت سال آینده طرح غربالگری سرطان‌‏های شایع بین زنان را اجرا می‌‏کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، وزیر بهداشت امروز در اجلاس روسای دانشگاه‌‏های علوم پزشکی سراسر کشور افزود: هم اکنون سرطان دومین علت مرگ و میر زنان ایرانی است و به همین علت طرح غربالگری سرطان‌‏های شایع بین زنان را اجرا می‌‏ کنیم.

دکتر کامران باقری لنکرانی اظهار داشت: از سال ۸۵ اجرای طرح واکسیناسیون نوجوانان ایرانی علیه هپاتیت آغاز می ‌‏شود.

وی در مورد امنیت غذایی به عنوان یکی از وظایف وزارت بهداشت گفت: باید برای اجرای طرح ایجاد امنیت غذایی استانداردهای غذایی روشن و تفکیک شود.

لنکرانی با اشاره به اصلاح تشکیلات وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت باید تا پایان برنامه توسعه دوم، تشکیلات خود را اصلاح کند اما چنین نشد و بر همین اساس ما از برنامه‌‏های قانونی خود عقب هستیم.

وزیر بهداشت در مورد مرگ ومیر ناشی از حوادث گفت: راهکار موثر در زمینه کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث، تقویت اورژانس پیش ‌‏بیمارستانی است که باید به این بحث توجه ویژه ‌‏ای شود.

وی ادامه داد: تا پایان سال گذشته ۲۳۵ پایگاه اورژانس راه‌ ‏اندازی شده و از ابتدای شهریور تا پایان سال ۲۹۶ پایگاه جاده ‌‏ای اورژانس مستقر می‌ ‏شود که تاکنون ۵۰ درصد مستقر و ۱۱۰ پایگاه بیشتر تا پایان سال استقرار می ‌‏یابد.

وزیر بهداشت افزود: آمارهای اورژانس جاده ‌‏ای نشان دهنده این است که بخشی از مرگ و میر‌‏های جاده ‌‏ای در صحنه، بخش دیگر هنگام حمل و نقل و تعدادی نیز در مراکز درمانی رخ می ‌‏دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.