رژیم غذایی گیاهی ابتلا به سرطان سینه را تا ۱۷ درصد کاهش می دهد

lمهر_محققان دریافتند خطر بروز سرطان سینه در زنانی که از رژیم غذایی گیاهی و غلات سبوس دار استفاده می کنند تا ۱۷ درصد کاهش می یابد.

به نقل از رویترز، استفاده از دستورالعمل غذایی عمومی برای یک رژیم غذایی سالم و معقول که حاوی میزان سرشار و متنوعی از میوه‌ها، سبزیجات و غلات سبوس ‌دار(که همگی غنی از لیگنان هستند) باشد، می‌ تواند مانع از بروز سرطان سینه در زنان شود.

لیگنان، گروهی از مواد شیمیایی موجود در گیاهان و یکی از بزرگترین طبقات فیتوستروژن بشمار می ‌آید که مانند استروژن و آنتی اکسیدان عمل می ‌کند.

این گروه تحقیقاتی‌ فرانسوی رابطه بین ‌وجود این چهار نوع ماده غذایی گیاهی در رژیم غذایی و خطر بروز سرطان سینه را در۵۸هزار و ‪ ‪ ۴۹زن فرانسوی مورد بررسی قرار دادند.

در یک دوره میانگین ۷/۷ساله، سرطان سینه در یک هزار و ‪ ۴۶۹زن تشخیص داده شد. این تحقیق نشان داد زنانی که میزان زیادی لیگنان در رژیم غذایی خود داشتند در مقایسه با زنانی که میزان کمتری از غذاهای حاوی لیگنان مصرف می کردند خطر ابتلا به سرطان در آنها ‪ ۱۷درصد کاهش داشته است.

این در حالی است که داشتن یک رژیم غذایی سرشار از غذاهای گیاهی می ‌تواند به عنوان ممانعتی برای ابتلا به سرطان سینه تلقی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.